Bachovy květové esence

 

KURS BACHOVÝCH KVĚTOVÝCH ESENCÍ

KURS 1 - PRO VLASTNÍ POTŘEBU

KURS 2 - TERAPEUT

 

Bachovy květy kurs I.

Doba kursu: 1-2 dny

Seznámíte se s 38 Bachovými květy + Rescue Remedy (krizové kapky). Naučíte se je určovat a aplikovat ve svém životě, pro rodinu a přátele jako podporu vlastního vývojového porcesu a jako duševní pomoc.

      včetně skript,materiálů a nápojů             4.800,- Kč

S aplikací reiki a dalších esencí (př.delfíních, orchidejových,planet aj.) 5.900,- Kč

 

Vzdělávací kurs  II. Bachův poradce/terapeut

Trvání: 2-3 dny

Získání odobrné kvalifikace pro práci s Bachovými květovými esencemi

Seznámíte se podrobně s dílem Dr. E. Bacha – s jeho univerzálním léčebným systémem Bachových květů, s jejich účinky, rovněž s jinými různými dalšími esencemi, s jejich dávkováním a výrobou prostřednictvím channelingu, s různými metodami jejich výběru, s řečí těla, orgánů, s psychosomatikou, se základy psychologické astrologie.

Dalšími základními stavebními kameny tohoto semináře jsou reflexe k vnímání sama sebe a cesty k profesionálnímu předávání vašeho vědění vašim klientům a žákům.

včetně skript,materiálů, certfikátu a nápojů 7.200,- Kč

S aplikací reiki a dalších esencí (př.delfíních, orchidejových,planet aj.) 8.500,- Kč

 

Kursy pouze přímé ve Vídni v českém  jazyce

 

Bachovy květy - Terapie

Jedná se o jemnou léčebnou metodu, při které jsou především použity přesně určené rostliny. Byla pojmnenována podle Dr. Bacha jako Bachova květová terapie.

Dr. Bach rozdělil ty negativní emoce, které jsou skutečnou příčinou nemocí, na sedm skupin:

Strach, nejistota, nedostatek zájmu o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vlivy a idee, sklíčenost a zoufalství, rovněž přehnané starosti o blaho ostatních.  

Touto terapií se dají zlepšit nebo vyloučit především psychosomaticky podmíněné onemocnění, u kterých stojí v popředí psychické komponenty (např. astma, neurodermitits).  

Bachovy květy se hodí zvláště k ošetření dětí, nebot ty reagují na Bachovy květové esence mnohem bezprostředněji než dospělí.   

Těhotným ženám dodají více sebevědomí, klidně probíhající dobu těhotenství a pomohou k lehčímu porodu.

S velkým úspěchem jsou používány i pro zvířata.

Terapie s Bachovými květy se snáší velmi dobře se všemi ostatními terapiemi, nemá v žádném případě žádném  vedlejší účinky a nevyvolává v žádném případě vedlejší účinky a závislost.

 

Bachovy květové esence

Dr. Edward Bach

(*24.9.1886   -   †27.11.1936)

Jeden z průkopníků a největších zastánců psychosomatického myšlení

 

V roce 1906 začal Bach studium lékařství a roku 1913 byl již pohotovostním lékařem na univerzitní klinice v Londýně. Nejprve se věnoval homeopatii podle Samuela Hahnemanna. Dr. Bachem izolované homeopatické očkovací látky nosody jsou používány dodnes. Nicméně chtěl ještě více. Díky zkušenostem s klasickou homeopatií začal pracovat na prvních studiích zaměřených na výzkum lidského smýšlení, nálad a charakterových vlastností člověka. Objevil, že mezi střevní bakteriologickou florou a duševním stavem musí existovat nějaká souvislost. Našel přitom jeden charakteristický tvar speciální střevní baktérie, objevující se při chronických onemocněních. Již antičtí lékaři věděli, že: Smrt sídlí ve střevu.

V roce 1929 začal Dr. Bach úspěšně ošetřovat pacienty s jeho prvními 3 květy.

 

Na konci jeho studia objevil celkem 38 květů (Bachovy květy), jakož i čistou pramenitou vodu. Díky použití těchto léčivek se daly jím vypozorované stavy lidské mysli výborně léčit a to bez vedlejších účinků.

 

"Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jen opravný zásah, kterého použila lidská duše, aby poukázala na naše omyly. Každá známka nemoci, at již tělesná, mentální nebo duchovní, nám přináší specifické poselství k tomu, abychom jo rozpoznali, akceptovali a použili ke svému prospěchu!"

Dr. Edward Bach

 

Terapie s Bachovými květy má rozsáhou oblast použití, mezi ty nejdůležitější patří:

 

poruchy koncentrace

problémy se spánkem

strach a přecitlivělost

šok, obavy, leknutí, zděšení, panika

po nehodě

při velkých starostech a obavách, při velkém žalu

nevyrovnanost

depresivní sklíčenost

nedostatek sebevědomí

úzkostné sny

kožní onemocnění

alergické nemoci, astma

u dětí problémy ve škole

strach ze zkoušek

zoufalství, beznaděj

          

Kromě 39 klasických esencí podle Dr. Bacha  (“Bachovy květy”) bylo průběžně objeveno mnoho dalších vynikajících doplnujících esencí. Esence divokých květin, mořské, orchidejové, hub, kamenů, delfíní aj.

 

„Naše tělo je dům,

kde bydlí naše duše“.

 

   © Copyright Iva Höllmüller

Publikování a další šíření obsahu, kopírování její struktury, pouze s písemným souhlasem autora této webové stránky

nebo s uvedením přímoho odkazu na jeho stránky.