O mně 

   

 

Opravdový učitel je jako most

a zve své žáky, aby po něm přešli;

a když jim umožní, aby přešli,

s radostným uspokojením se zhroutí

a povzbuzuje je, aby si postavili mosty vlastní.

 

K reiki jsem se dostala před lety vlastně náhodou, i když dnes už vím naprosto jasně, že náhody prostě ve vesmíru neexistují,ale tehdy mně to tak připadalo.

Vlastně to všechno začalo zkaženými játry. Při jedné návštěvě a kontrole mého bytu v Praze jsem zřejmě snědla v nejmenované restauraci v Praze v centru zapařená zkažená játra. Odjezd z města proběhl následně tryskem a celou cestu jsem se držela pod silnými křečemi břicha, jak jsem jen mohla. Na společné chodbičce v domě jsem potkala Dášenku, naši skvělou sousedku a namísto,abychom si povídaly, jen jsem jí se sykáním sdělila, že musííííím, že jsem něco špatného snědla a už se neudržím ani sekundu...Pokývala hlavou a že si vše povíme zítra.

Ten večer jsem usnula ani jsem nevěděla, jak a co bylo naprosto podivující, namísto plánového nočního pobytu mezi toaletou a umyvadlem, jsme spala, aniž bych se jen jednou probudila. Druhý den ráno se mne manžel ptal,jak mi je a věřte, kdybych si nepřipomněla, jak mi bylo večer předtím, tak na něj asi koukám jako na blázna a v ten moment, bylo to jako blesk, mne to zarazilo a zastavilo. Nicméně, konstatovala jsem po chvíli, že se to přeci jen nějak asi samo od sebe zarazilo a že díky bohu za to. Podotýkám, že den následující i ty ostatní jsem byla zdravá jako řípa.

Večer jsem potkala Dášku a ta se mne ptala, jak mi je. Odpověděla jsem jí, že naprosto báječně a že vše zmizlo jako mávnutím kouzelné hůlky. Pokývala hlavou a povídá, já vím, poslala jsem ti hned večer REIKI. Zarazilo mne to a protože jsem tehdy o reiki neměla ani páru, tak jsem jí jen poděkovala, na povídání nezbyl čas, brzy nato jsme se vrátili zase do Vídně a tím to pro mne dočasně skončilo.

 Začas nastala situace, kdy můj synek měl na kole vážnou nehodu a jen díky tomu, že musel nosit helmu, odnesl to jen otřesem mozku a zlomenou rukou. Nicméně musel pobýt pár dnů v nemocnici na pozorování a Vy, mámy, koneckonců i tátové, jistě víte, jaké to je, když je dítě, jedno, jak je staré, v nemocnici. Poté ho pustili konečně broučka domů a první co bylo, že si na plné pecky samozřejmě pustil hudbu a zasedl k počítači, aby dohonil, co zameškal. Tedy - udělal přesně to, co mu kladli lékaři na srdce, aby v prvních dnech nedělal a nechal hlavu ještě odpočívat. Když už jsem nevěděla, co s ním, zavolala jsem Dášence, neboť se mi opět vybavilo před očima ono neznámé REIKI.

Když pomohlo tehdy zázračně mně, třeba zklidní i synka. Dášenka povolala na pomoc ještě své přátele a slíbila, že se to hned urovná. A urovnalo se to doslova a téměř okamžitě! Během chvilky ztichla hudba a bylo ticho. Podívala jsem se do pokoje a synek ležel na posteli, přesně jako v té pohádce o Šípkové Růžence, tak, jak na ni spadl, ihned usnul. Porovnala jsem ho do lepší polohy, přikryla a vypla počítač, který už jen tiše běžel. A synek spal, spal a spal. Jako v té pohádce. Zato já jsem celou následující noc nespala a chodila se na něj dívat, zda ještě vůbec dýchá. Nevstal ani následující dopoledne, až teprve někdy později večer se probudil a ptá se mne, mami, co je dnes za den. Když jsem mu řekla, že už je z nemocnice dva dny  doma, kroutil nevěřícně hlavou a nemohl uvěřit, že spal téměř 24 hodin bez přestávky. Dnes už vím, že REIKI zařídilo, aby byl skutečně v úplném klidu a tak ho prostě a jednoduše pěkně uspalo.

 

V ten moment jsem už věděla, že já chci nyní o tom REIKI definitivně vědět víc. Co je to, co dělá takové zázraky, kde se to koupí a co pro to musím udělat já.

A tak jsem si našla učitelku reiki v Brně, protože jsem v té době ještě neovládala NJ a chtěla jsem napoprvé všechno přesně rozumět a vědět a hlavně se ptát. Kurs jsem absolvovala během jednoho dne ještě s jedním 18 letým chlapcem, což mne naprosto fascinovalo, že už i tak mladí lidé vědí o reiki a mají o něj zájem. Dostali jsme na závěr skripta a rozloučili se. Mohu upřímně říci, že jsem z toho kursu moc neměla, protože jsem se spíše celou dobu soustředila na to, jestli to není nějaká sekta a byla připravena kdykoliv odejít, pokud by tomu tak bylo.

Po cestě autem domů mne tak strašně rozbolela hlava, že jsem myslela, že se mi rozskočí a neměla jsem ani prášek, abych si jím pomohla a to bylo dobře, ten proces měl proběhnout tak, jak přišel. Protože - poté jsem nevěděla rok, co je to bolest hlavy.

Pak jsem jednoho dne došla k názoru, že chci o REIKI vědět ještě víc a že nastal čas, abych si našla svou učitelku tady, ve Vídni. Legrační na tom je, že tehdy ještě ani neměla svou vlastní webovou stránku, či vlastně měla, tam jsem ji našla,ale byl tam na ni jen telefon a adresa a protože to bylo blízko mne, tak jsem tam zavolala a pak už se věci začly odvíjet tak, jak měly, dnes vím, že to měl ten vesmír přesně načasované a přichystané a protože jsem nepochybovala už tehdy ani vteřinu o tom, že dostanu skvělou reiki učitelku, tak jsem ji také dostala. Tehdy vlastně začínala, až později jsem se dozvěděla, že jsem byla její třetí žačka,ale byla báječná a přesně jak pro mne šitá na míru a tak jsem s ní časem došla až k reiki učitelství a také učitelství a terapii s Bachovými květovými esencemi, později přibyl kurs tělových, čakrových a ušních svíček, pak různé další druhy reiki, mezi nimi mé oblíbené Dračí reiki, potkala jsem u ní na pravidelných reiki setkáních báječné lidi a od nich se dozvídala další a další věci.

Dnes vím, že nejdůležitější na reiki je, abyste našli takového učitele, pravého Sensei, který s vámi zůstane až do konce vašeho života a troufám si dnes i směle říci, že i po něm v životech dalších. A dnes říkám já svým studentům, jsem ráda, že jste si mne zvolili a bude mi ctí vás doprovázet po zbytek vašeho života i po něm. Pro učitele reiki kursem nekončí, vede své žáčky dál po jejich Cestě, pomáhá jim srovnat krok, když upadnou, nasměruje je tak, aby zase vstali, ale nechává jim volnost, aby se dál sami mohli vyvíjet a objevili svou Cestu pokojného bojovníka světla Reiki.

Trpělivě je jen sleduje zpovzdálí jako kvočna svá kuřátka a je vždy připraven je vzít pod svá ochranná křídla a vysvětlit jim, proč se mají ukrýt třeba před orlem, který se vznáší jako stálé nebezpečí nad dvorem.

Jak šel čas, našla jsem svou Cestu pokojného bojovníka a již bych se zpět nevrátila do starých vyjetých kolejí ani za nic. Když pochopíte, o čem ten život je, stane se pro vás zábavným a to i tehdy, když pro druhé se zrovna zábavným jevit nebude. Ale vy už budete vědět, kdy, co a jak se děje a tím pádem se to stane pro vás rutinou, ale zároveň znovu a znovu vždy takovým svátkem toho, jak jste zvítězili sami v sobě a především staré vzorce nahradily novými, krásnými a kouzelnými.

Kdo čeká, že reiki udělá zázraky za něj, ten se nedočká, i s reiki platí, že bez práce nejsou koláče. Otevřením  kanálu energie reiki při zasvěcení se skutečně začnou dít úžasné věci, ale záleží na vás, jak s nimi naložíte a k tomu musíte na sobě hodně zapracovat. Naštěstí je dnes spousta knih a jiných publikací k tomu, abyste se měli čeho chytit a dál reiki studovat. Ale paradoxně, například já jsem začala napřed číst knížky mého velkého vzoru, Dana Millmana a až pak teprve o reiki. Časem k nim přibyla spousta dalších a tak dnes mohu prohlásit, když se mne někdo zeptá, co TO JE REIKI, že reiki je kouzelná energie a život sám. 

Přeji Vám, abyste jednoho krásného dne nalezli také Vy s pomocí reiki, či bez něho, své vnitřní kouzlo a krásu.

     

V současné době praktikuji energetickou práci reiki a jiné esoterické obory na živnostenský list. 

CESTA NÁM PŘINÁŠÍ ŠTĚSTÍ, NE JEJÍ CÍL. Dan Millman