Sensei Mikao Usui

 Sensei (mistr/učitel) Mikao Usui

(*15.8.1865  –  †9.3.1926)

Japonec, objevitel systému REIKI

 

Usui se zabýval již ve svém mládí otázkou smyslu života, mimo materiální svět a žil podle toho. Byl to prostý, dobromyslný a neustále se dál vzdělávající člověk, s obsáhlými znalostmi z oboru lidské psychologie a astrologie, teologie všech náboženství, ale také jedinečných výjimečných schopností v jiných metafyzických oborech.

 

O jeho životě se vypráví různé legendy, nicméně to pro nás není až tak podstatné a důležité, nýbrž to, co nám zanechal jako jedinečné dědictví: REIKI.

Reiki je léčebnou metodou přenosu energie pomocí rukou.

 

„Pokládání rukou“ je staré jako lidstvo samo a i dnes můžeme pozorovat, jak si instinktivně položíme ruce na místo, kde je energie potřebná (např. při bolestech hlavy nebo zubů). Avšak naše schopnost dalšího předávání dostatečného toku energie se v průběhu našeho života skrze např. stresující situace ztratila.

 

Z Japonska se dostalo reiki díky žákům Usuiho na Havajské ostrovy, do Ameriky a poté do celého světa.

 

Poznámka: 1)  o reiki a Mikao Usuim se vypráví rozličné legendy, které se někdy podstatně již základními údaji rozchází: jednou je buddhistickým mnichem, podruhé křesťanským knězem. Podle mých historických studií knězem v jeho době ani prostě a jednoduše být v Japonsku nemohl, tato verze vznikla pravděpodobně proto, aby reiki bylo přijato i v Evropě, kde převládal katolismus a buddhhistickou verzi příběhu by tehdy Evropa zřejmě velmi těžko skousla.

Je však dobré si aspoň jednu verzi životopisu Mikao Usuiho pro potřebu další výuky reiki zpracovat tak,aby její učení mohlo dostát svého původu a tím je především nádherná pokazatelná a působící vesmírná energie reiki.   

 

                                                                        © Cypyright  text Iva Höllmüller  

Tento článek je možné v nezkrácené a neupravené podobě volně kopírovat a dále publikovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně aktivního odkazu zdroje www.reiki-oasa.cz.