Celá přítelova rodina je proti mně

Já mám vlastně problémy již lonského podzimu a nějak si s něma neumím poradit.Všechno nějak na sebe navazuje,začínám těm problémům celkem rozumět,ale já je neumím zpracovat a hodit za hlavu a trápím se.
Již jsem psala dříve,že se to týká rodiny.
V pubertě mi zemřela matka, později manžel a loni otec mého přítele. A já si pořád myslela ,že jsem smutná kvůli mrtvým.Vždycky mě to na vánoce psychicky rozhodilo.Jenže loni to bylo jiné,chtěla jsem ty vánoce udělat jinak,abych zbytečně nezatěžovala sebe a mého přítele a naši dcerku.
Prostě nepovedlo se, přítelova mamka se dostala do nemocnice,za několik dnů podepsala reverz a já si začala nějak uvědomovat,že to nejsou mrtví, kteří mě trápí,ale Ti živí.
Přítelova máma mě už před lety řekla,že jsem jí ukradla syna,že pro ni nic neznamenám,že má pouze syna a vnučku.Tohle jsem ji nemohla nikdy zapomenout,takže jsem se jí vyhýbala,chodila jsem na návštěvu jen ze slušnosti a minimálně.Byla jsem zlá na přítele,že se k tomu nevyjádřil a nezastal se mě.Ona se později začala chovat ke mě slušně a já ji brala jako mámu,takže jsem nosila nákupy a kam potřebovala,tak jsem ji odvezla.
Přítel má ještě starší bratry a Ti mě taky od počátku neměli v lásce.Tak nevím,třeba to bylo mnou,ale vždy mě celá rodina dávala najevo,že jsem s přítelem kvůli jeho penězům.Já se bránila,že to není pravda,taky jsem si vydělávala slušný peníze a po manželovi mi zůstal zařízený byt. Ne,oni měli pravdu,a tak jsem je nechala při tom.
Takže tohle je jen tak pro představu,a teď pokračuji:
Babička podepsala revers z nemocnice a my o svátcích u ní byli denně a u mojí mámy vůbec,a tak jsem si postavila hlavu,že chci taky k svojí mámě,a že nebudu chodit denně,když s ní bydlí její děti.
Jednoho dne mého přitele nařkli sourozenci z krádeže peněz a druhý den babičku odvezli do nemocnice s prasklým žaludeč. vředem a zánětem pobřišnice. 3 dny se nechtěla probrat.
Přítelův bratr mi řekl druhý den celkem podstatné věci - že se s babičkou pohádal kvůli penězům a druhý den byla babička v nemocnici. Bratr mého přítele nelenil a a honem si převedl babiččiny peníze svůj účet.Kdyby byl pohřeb,tak já a má rodina nesmí na pohřeb,mě za švagrovou nechce a spoustu dalších hnusných věcí.já se nestačila divit,když jsem šla za babičkou do nemocnice a přítelův bratr mě před nemocnicí zakázal jít k babičce na návštěvu.Tehdá jsem nechápala vůbec nic.
Babička se během 14 dní dala dohromady a pustili ji domů.S přítelem jsme za ní přišli domů,byla ledva chvilku zase doma a sourozenci přítele u babiččiny postele celkem dost slovně napadli,že jí ukradl peníze...To už příteli nějak docvaklo a řekl,že co to na něj zkoušejí.A říkal mamce,tak jim řekni,kde jsou peníze a ona jen řekla,nechte to bejt.No a za pár dnů zemřela na náhlou příhodu.

Ještě v den její smrti volal bratr,že zaplatíme hostinu pro smuteční hosty. To už se můj přítel naštval a řekl,že babička nechala po sobě peníze a že to mají zaplatit z těch peněz.Sourozenci ho opět napadli a chtěli,aby jim podepsal papír,že se vzdává nároků na družstevní byt mámy. Tak to už příteli docvaklo,o co tady jde,a tak jim řekl,že to nechá na dědickém řízení a odešel.Na pohřbu před zbytkem rodiny nás nazvali za zloděje a spoustu dalších hnusných slov. Se mnou nemluvil nikdo a s přítelem jen jeho teta.

Co se týká mě ,hrozně mě to psychicky sebralo.Sama nechápu proč.Pořád jsem si říkala,že si v tom musím udělat jasno.
Takže na pohřbu v kostele jsem dala babičce do náručí květiny společně s odpuštěním.Ale když přišli jeho sourozenci,já k nim cítila takovou obrovskou nenávist a vztek,že její smrt zavinili.Od neděle mi bylo hrozně zle,slabosti,závratě,únava,bolesti zad,nervozita a hrozné bolesti na hrudi. Takže mám velmi smíšené myšlenky a emoce a přiznám se,že jsem psychicky rozladěná natolik,že užívám sedativa.
Když jeho bratry potkám,či o nich mluvím,je mi hrozně špatně. Okamžitě mě začne tlačit na hrudi ,zeslábnou mi nohy,jakoby na omdlení.Ivo,jsem já vůbec normální?S přítelem a dcerou se objímáme a masírujeme a je mi to příjemné,ale nesnesu dotyk cizího člověka.
Můžeš mi nějak pomoci? Dá se mi nějak pomoci?
Víš,já se ještě nedokázala ani vybrečet.
 

Odpověd:

Milá sýkorko, u tebe je to jednoznačně o potlačeném vzteku,nenávosti, obavách,strachu a tím,že na to myslíš dozadu,si to stále jako magnet přitahuješ a nikdy se z toho nevybředneš. Je potřeba,aby jsi uzavřela minulost a začla žít TED a TADY. Je mi jasné, máš toho moc v hlavě i na srdci a především je to tam zavřené. Ne nadarmo se říká,že to co ze sebe dostaneš,to tě zachrání,to ,co v sobě uzavřeš, tě jednoho dne zabije.
Zřejmě tví protivníci jsou hamižníci bez srdce a morálky. To nevadí, TY za ně nemůžeš, TY je nenapravíš, TY můžeš změnit jen sebe a pak se změní všichni kolem tebe. V praxi je to většinou tak, že když se sebou opravdu člověk něco začne dělat,natáhne k sobě z vesmíru všechny pomocníky dobra a najednou se kolem něj začnou objevovat lidi - řekněme,že i třeba já - kteří mu začnou pomáhat a i v tom, že se začne měnit. Slyší jejich názory a přehodnocuje je s těmi vzorci, které již zná a tím začíná pracovat na svém Já.
Čím je to starší, tím déle se to zpracovává,ale jde jen, chce to jen jedno jediné - CHTÍT.
Když ty nenávidíš, byt na první pohled je to jasné, že MÁŠ k tomu své spravedlivé důvody, budeš na sebe dál natahovat zas jen tu nenávist a nejen tu,začne to být mnohem horší.
Já nevím, jaké léky bereš a jak dlouho,ale tudy cesta zcela jistě nevede,jen jimi otupuješ své myšlenky a city a Cestu s nimi nenajdeš nikdy.
Musíš zapracovat na tobě,byt se ti to v tuto chvíli může zdát nesmyslné, že ty jsi ta spravedlivá atd. Ty jsi spravedlivá jen z úhlu svého pohledu -samozřejmě, že i z mého v tom smyslu spravedlivosti jako takové - ale vše je jen MÝTUS, minulost, která tě pronásleduje a kterou si tím, že na ni stále myslíš, uměle hýčkáš a proto se s ní rozluč a mysli na TED. Pokud to jde, nestýkej se s těmi lidmi,podívej, třeba i jedním z pravidel reiki je: nestýkej se s lidmi, kteří tě ničí a ubližují ti.
Musíš získat sílu uvnitř,aby jsi se světu mohla postavit. Pokud se ti do cesty postaví překážka v podobě minulosti a ty ji zatím neumíš zpracovat, nadechni se 3x a pak vydechni do vzduchu jen lásku a třeba i mlč,jen si opakuj - mám tě ráda. Ze začátku ti všechno půjde ztěžka, mysl si musí zvyknout, že tady začíná něco nového a musí si vypracovat nový vzorec. Paradoxní je, že byt je to pro člověka dobrý vzorec,mysl ho odmítá,protože ho nezná a proto se ho zákonitě obává.
Co si o tobě navíc kdo myslí, to vše jsou jen tvé hypotetické, či možné i částečně podložené fantazie mozku,proto je třeba též se od nich oprostit.
Ty jsi úžasná bytost a ve tvém zájmu nesmrtelné energie ve tvém těle je potřeba, aby jsi si tento život zpracovala než umřeš tak,aby jsi si s sebou potom odnesla dobrý vzor pro příště.
S reiki II např. už můžeš ošetřovat minulost a to nejen v tomto životě. Můžeš si ošetřit i budoucnost. V každém případě to chce jediné, vyjít z této ulity,která pro tebe není dobrá a začít jinak. Sama uvidíš,když začneš,začnou se i věci kolem tebe zpočátku pomalu,ale potom rychleji a jistěji měnit.
A nedbej na to, zda ti vadí, že se tě někdo dotýká, či ne, to už je tvá podvědomá ochranná rekace proti vnějšku, vlastně proti všemu,nejen proti negacím,protože se uzavíráš i těm dobrým energií tím, že si natahuješ a hýčkáš to staré,zlé.
A pracovat začni sama na sobě, nezvykej si, že to za tebe jiní vyřeší. Začni malými krůčky a odhod všecky berličky kolem. Když budeš TY pevně stát na zemi,začnou se dít ty pravé věci.
Všechny fyzické nemoci pramení z psychického stavu vědomí, či podvědomí, vše je jen ve tvých rukou. Slibuji ti, že když začneš pracovat na své změně, zmizí i tvé problémy kolem.
Možná se ptáš,JAK mám začít, tak dobře, začni už jen třeba tím, že si koupíš knížky, které ti hodně k tomu napoví, jako je třeba ono Tajemství od Rhondy Byrne, nebo jako je ma osobní bible od Dana Millmana Nevšední okamžiky. Protože v nich si třeba přečteš, že si tím vším, jak se k tomu stavíš...vlastně strašně škodíš.
Tak jsem ti snad pro začátek trošku pomohla,aby jsi nastoupila na úplně novou startovní čáru s odvahou a s důvěrou v sebe sama,pokud tak učiníš, vesmír ti už dál pomůže. O tom jsem přesvědčená.

 

Hana:

moc Ti děkuji za Tvá slova.
Takhle nějak si to uvědomuji,asi jsem potřebovala to slyšet ještě od někoho jiného,nezávislého.
CHTÍT - mi není cizí,mám film Tajemství,knihy Klíč,Léčení s anděly,Miluj svůj život.Znovu jsem vše otevřela a začala znovu číst.
Podvědomě cítím,že to musím takto udělat a REIKI ll. cítím,že je třeba udělat.Já už se v životě na samé psychické dno dostala několikrát,vždy jsem se odrazila a se vztyčenou hlavou šla dál.Půjde to i tentokrát.Líbí se mi,když vím s čím bojuji,protože,to je pak snažší. Proto chodím na některé stránky na netu- hlavně k Tobě,ale přesto se setkávám s věcmi,kterým nerozumím,a mám ostych se zeptat.Dnes vím,že učený z nebe nespadl,takže se budu ptát a učit se.Moc Ti děkuji.Moc.Ani nevíš,co to pro mě znamená.
 

© Cypyright fotky i text Iva Höllmüller  

Tento článek je možné v nezkrácené a neupravené podobě volně kopírovat a dále publikovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně aktivního odkazu zdroje www.reiki-oasa.cz.