Jak se spirituálně spojit s Mikao Usuim

Zdroj: kniha:   Frank Arjava Petter Praktický průvodce reiki

 

 Jak posílím svůj duchovní kontakt s duchovním mistrem?

 Všem, kteří nemají čistý, láskyplný a vděčný vztah k Usuimu Sensei, zůstává ovšem podstata reiki skryta. Tento vztah však může vyrůst, můžeme jej živit a pěstovat. Nyní ti dám několik tipů, jak to udělat.

 Obraz mistra

  

 Pověs si obrázek Usuiho Sensei do své pracovny. Já sám jsem si jej pověsil tak, že mám našeho milého mistra neustále na očích při zasvěcování a samozřejmě i při ostatních příležitostech. Z respektu k mistrovi si pověs jeho obrázek o něco výše, než je tvá tělesná výška.

 

Mistrova slova

 Recituj si každodenně životní pravidla reiki a jejich kopii si vyvěs na zeď své pracovny.

Kyo dake wa:         Právě dnes

1. Ikaru – na:         Nezlob se

2. Shinpai suna:      Nestarej se (nedělej si starosti)

3. Kansha shite:      Buď vděčný

4. Gyo o hage me:   Pracuj tvrdě (plň své povinnosti)

5. Hito ni shinsetsu ni:       Buď vlídný ke svým spoluobčanům

 

 

  Mistrovy činy

 Usui Sensei žil svou prací s bližními.Ošetřil a zasvětil nespočet lidí. Jeho hlavním okruhem působnosti byla skutečná práce s klienty. Takže - hrrr do práce.

 

Vizualizační cvičení

 Vyhraď si patnáct minut času, kdy tě nikdo nebude rušit, odlož svůj telefon a posaď se co nejpohodlněji buďto na podlahu nebo na židli či do křesla. Můžeš si take lehnout, ale pravděpodobnost, že přitom usneš, pak bude poměrně vysoká – proto ti doporučuji provádět toto cvičení raději vsedě.

Pokud jsi zasvěcen do druhého stupně reiki, spoj se s pomocí dálkového symbolu (HSZSN) s Usuim Sensei a potvrď toto spojení uvedením časového údaje (řekněme po dobu následujících 15 minut) pomocí symbolu posílení (ČR). Pokud dosud nejsi zasvěcen do druhého stupně reiki, začni zde:

Představ si, že sedíš v kroužku s Usuim Sensei a s jeho žáky. Pociťuješ, jak na tebe působí jeho energie, jeho znalosti a jeho soucit. Jsi otevřený a transparentní a všímáš si, jak se mezi vámi dvěma začíná vyvíjet vztah. Dívá se ti do očí a energie reiki proudí do tvého srdce. Nech ji proudit svýma očima do svého srdce jako nektar. Po čtvrthodince opět otevři oči a věnuj si ještě chvíli času, abys s chutí vypil svůj šálek čaje, než se znovu vrhneš do víru všedního dne.  

 

Tibetská meditační technika

 Na konci této kapitoly bych s tebou rád provedl nápomocnou meditaci, pocházející z tibetského buddhismu. Posaď se pohodlně na klidné místo, uvolni se, jak je to jen možné a věnuj si čtvrthodinku času. Několikrát se zhluboka nadechni a představ si přitom, jak vydechuješ všechna nahromaděná napětí a jak vdechuješ uvolnění, energii a svěžest. Nyní si představ, jak Usui Sensei sedí buďto na tvé korunní čakře, na tvých dlaních nebo ve tvém srdci. Kdyby tento obraz v dalším průběhu meditace poněkud vybledl, znovu jej aktivuj, jakmile si to uvědomíš. Po meditaci si dopřej několik minut klidu.